רשימת המאמרים

בלוג

חדשות

פוסט ועמוד

אסביר במשפט אחד,

(אני יודע שזה לא יהיה מובן), ואחר כך נסביר את המשפט הזה.

אין הבדל (כמעט)  בין עמוד לפוסט, חוץ מההבדל אחד, איך מערכת הניהול מתייחסת לתוכן. עמוד הוא היררכי, ואילו פוסט הוא קטגורי.

ועכשיו להסבר.

קודם כל היסטוריה. וורדפרס התחילה כמערכת בלוגים. מה זה בלוג? בלוג זהו עיתון אינטרנטי, המכיל מאמרים (כתבות), ותגובות הקוראים. וורדפרס תוכננה להיות מערכת ניהול הבלוגים, וכך ניתן לסדר את הבלוגים (המאמרים-הפוסטים) לפי קטגוריות, והם מוצגים באתר לפי תאריך פרסומם, כשהפוסט האחרון מוצג הראשון, כי הגולשים מחפשים ראשית את המאמר הטרי ופחות אתהמאמרים הישנים (שכבר פחות רלוונטיים).

אז הבנו מה זה פוטס. ומה זה עמוד? פשוט. עמודים מכילים את התוכן של אתר האינטרנט.

אז מתי אני משתמש בפוסט? ומתי אני משתמש בעמוד?

תוכן קבוע וסטטי, כדוגמא: דף הבית, דף אודותנו, צור קשר וכדומה, יהיה עמוד. כי זה תוכן סטטי. תוכן משתנה, לדוגמא: תיק עבודות, מבצעים, מאמרים וכדומה, אותם נאחסן כפוסטים. ונחזור על ההסבר שהתחלנו אתו. ההבדל בין פוסט לעמוד הוא: פוסט הוא קטגורי – כלומר תוכן משתנה המחולק לפי קטגוריות, ואילו עמוד הוא היררכי – כלומר תוכן סטטי, המחולק להיררכיה כדוגמת עץ תיקיות. מסיבה זו, באזור ניהול הפוסטים, נראה גם לשונית של קטגוריות ושל תגיות, שזו עוד שיטה למיון פוסטים.

ואיך יוצרים פוסט? לא נראה לי שצריך לענות על השאלה הזו. לוחצים על פוסט חדש, ומתחילים לכתוב. מה כן צריך להסביר? איך מגדירים קטגוריות. פוסטים הרי מסודרים (באופן עקרוני) על פי תאריך וממוינים על פי קטגוריות. לכן בכל פעם שאני יוצר פוסט אני צריך להגדיר באיזו קטגוריה הוא יישב. ניתן לשייך פוסט לשתי קטגוריות, ואז הוא יופיע בשתיהם.

אז איך עושים זאת?  בפוסטים במקום מאפיייני עמוד, יש אזור קטגוריות. כברירית מחדל כל פוסט משוייך לקטגוריה כללי, אא"כ הגדרנו זאת אחרת. אז ראשית צריך ליצור קטגוריה חדשה. נלחץ על הלינק +קטגוריה חדשה, נבחר שם לקטגוריה. אני בחרתי בשם "הדרכה",

בפוסט הבא נלמד על עמודים שמושכים פוסטים.

אין תגובה

1

לפרסם תגובה